DMS DIŞ TİCARET
DOĞALGAZ SIZINTISINA EN SON TEKNOLOJİ SENSIT IRED

Doğalgaz kaçaklarının tespitinde çalışan denetim elemanlarının karşılaştığı önemli sorunlardan biri olan sızıntının esas kaynağı ile ilgili tereddütler giderildi.

Gaz işletmelerinin Doğalgaz kaçak tespitinde sıkça yaşadıkları en büyük problemlerden biri de kaçak kaynağının doğalgaz şebekesi olup olmadığıdır. Bu soruya cevap olabilecek bulguların tespitinde en hızlı,doğru ve güvenli sonuçlar sunan SENSIT IRED cihazını gaz dağıtım firmalarına tanıtım amaçlı seslenen DMS AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sıddık Tunçtan

“Gaz kaçaklarının tahrip edici ve ölümcül olabilecek sonuçlarından korunmanın en etkili yollarından biri servis ve iletim hatlarının düzenli olarak iyi eğitimli ve donanımlı profesyonel ekiplerle kontrol edilmesidir. Bu kapsamda teknolojiye yatırım yapmak ve denetim ekiplerini amaca en uygun cihazlarla donatmak, gaz kaçaklarının tespitinde performansı artıracak ve sonuç olarak can ve mal kayıplarının önlenmesinde son derece etkili olacaktır.

Bugün, teknoloji gaz kaçaklarının tespit edilmesinde son derece hızlı,güvenli ve doğru sonuçlar veren cihazlar sunarken, maliyetten kaynaklanan kaygılarla yetersiz ve kalifiye olmayan metot veya cihazlarla gözden kaçan gaz sızıntılarının doğurabileceği felaketler göz önüne alındığında bu konuda karar verirken adeta yaşam ve ölüm arasında seçim yapıldığı akılda tutulmalıdır” dedi.

Tespit edilen gaz kaçaklarının net olarak doğalgaz şebeke kaynaklı olup olmadığını anlamak, alınacak tedbirlerin muhteviyatı açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan DMS AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sıddık Tunçtan “Bu tespitin yapılabilmesi için zaman kaybettiren uzun laboratuvar analizlerinin yerine artık çok yüksek bir teknoloji ürünü SENSIT IRED’i gaz sektörüne sunuyoruz.

SENSIT IRED ETAN gazı tespit dedektörü Sensit firmasının Amerikan Gaz Enstitüsü(GTI) ile birlikte geliştirdi ve cihaz 5 yıla yakın sahalarda kullanılarak yüksek performansı anlaşıldı. Bu cihazı DMS A.Ş. olarak bizde 2 yıla yakın bir süre saha çalışmalarında denedik,ilgilenen gaz işletmelerine denemeleri için verdik.Nitekim alınan mükemmel sonuçlar siparişler ile neticelendi.

SENSIT IRED Etan Gazı dedektörünün avantajları:

1-Dünyanın  lider markası SENSIT TECHNOLOGIES tarafından üretildi,

2-Teknolojisi Amerikan Gaz Enstütüsü (GTI) ve SENSIT tarafından geliştirildi,

3- Çok küçük ölçekteki doğalgaz kaçağı tespitinde de Etan gazını ölçebiliyor,

4-Çok hızlı ve doğru tespit ediyor,

5-Kullanımı çok kolay,

6-Eğitim,Servis ve yedek parça temini ve hizmetinin 30 yıla yakın bir süredir SENSIT’in Türkiye ve Bölge temsilcisi olarak biz  veriyoruz. DMS A.Ş. olarak “Teknoloji Merkezi” sloganımız ile sizlere hizmet vermekten onur duyacaktır.

dms