DMS DIŞ TİCARET

METAN GAZI SEVİYELERİ TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK DÜZEYİNE ULAŞTI

ABD merkezli Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi (NOAA), atmosferde güçlü bir ısı tutucu gaz olan metan gazı seviyelerinin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

GAZ KAÇAĞI NEDİR? GAZ KAÇAĞI NASIL ANLAŞILIR?

Gaz, uzun yıllardan beri süregelen pek çok ihtiyaca cevap vermiş, en başta ısınma ve aydınlanma konusunda hayati gereksinimlerimizi fazlasıyla karşılamıştır. Birçok sanayi kolunda ham maddeyi işleme açısından da büyük öneme sahip gaz çeşitleri tümüyle yaşamımızın bir parçası olmuştur. 

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

DOĞALGAZ VE DOĞALGAZ TESİSATLARI

Evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız ısıtma sistemleri, hem ısınma performansı hem de tüketim maliyeti anlamında oldukça önem arz etmektedir. 

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

YER ALTINDAKİ BORU HATLARINI TESPİT CİHAZI TÜRKİYE'DE

DMS A.Ş. kazı çalışmalarının  yapılacağı alanlarda yer altındaki boru hatlarının tespit etmeye yarayan ABD yapımı ULTRA-TRAC APL Polyetilen boru bulucularını Türkiye’ye getirdi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

GAZ İŞLETMESİNDE UYULMASI GEREKEN İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİ

 Genel bir gaz dağıtım işletmesinde uyulması gereken zorunlu iş güvenliği kuralları vardır.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

METAN VE HİDROJEN SÜLFÜR GAZLARINA DİKKAT…

Tehlike yeterince bilinirse facia da o kadar önlenmiş olacaktır.  

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

DOĞALGAZ SIZINTISINA EN SON TEKNOLOJİ SENSIT IRED

Doğalgaz kaçaklarının tespitinde çalışan denetim elemanlarının karşılaştığı önemli sorunlardan biri olan sızıntının esas kaynağı ile ilgili tereddütler giderildi.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

SENSİT PMD CİHAZI GAZ DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN GÖZDESİ

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş, Ankara’daki servis hatlarında doğalgaz kaçaklarını tespit etmek amacıyla 187 acil mobil ekipleri için, DMS AŞ tarafından Türkiye’ye getirilen son teknoloji ürünü Sensit PMD doğalgaz kaçak arama sistemi ile donatılmış 3 yeni aracı daha bünyesine kattı.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ